سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۰
 

اخبار

آموزش های ارتقاء سواد سلامت روان در اهواز

در راستای اجرای محورهای عملیاتی تعیین شده توسط شورای تخصصی سلامت روان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، دوره‌های آموزشی با موضوع ارتقاء سواد سلامت روان در مرکز سلامت روان اهواز برگزار شد.

 

در راستای اجرای محور های عملیاتی سلامت روان در سال 1401، مرکز مشاوره خانواده و سلامت روان بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در طی دو ماه اخیر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان این بهداشت و درمان و جمعیت تحت پوشش نموده است. دکتر محمد سعید سبهانی رئیس مرکز سلامت روان اهواز و عضو شورای تخصصی سلامت روان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت‌وگویی با روابط عمومی اظهار داشت: برنامه عملیاتی امسال از هفت محور تشکیل شده که عمدتاً بر ارتقاء سواد سلامت روان و خودمراقبتی کارکنان و جمعیت تحت پوشش تاکید دارد. از این‌رو تاکنون ۸ کارگاه آموزشی جمعا به مدت ۲۰ ساعت برای مراقبین سلامت خانواده، روانشناسان و مددکاران با موضوعات غربالگری و ارجاع مشکلات و اختلالات سلامت روان و تشخیص و پیشگیری از خودکشی برگزار نموده است.
دکتر سبهانی افزود: دوره های فوق برای پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان طب صنعتی نیز پیش بینی شده که در آینده نزدیک به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی تصریح کرد: برای ارتقاء سطح سواد سلامت روان کارکنان و خانواده‌های صنعت نفت و پزشکان مسئول سلامت خانواده، تاکنون ۶ وبینار با موضوعات افسردگی دوقطبی، بحران خودکشی، شکست عاطفی، مدیریت اضطراب، خود مراقبتی و پیشگیری از خودکشی توسط دکتر سمیه اشرفی روانپزشک و روان درمانگر مرکز سلامت روان اهواز برگزار شده است.
وی گفت: برای برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های فرزند پروری به خانواده های محترم صنعت نفت برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و پس از بازگشایی مدارس این دوره ها اجرایی خواهد شد.

سلامت روان4
سلامت روان3
سلامت روان2
سلامت روان1

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷
روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز |
تعداد بازدید : ۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما از طریق سامانه پیامکی:

ارسال نقطه نظرات به شماره پیامکی 50005839