سال جهش تولید
امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۰:۰۲
 

اخبار

افتتاح نقاهتگاه سردار شهید سلیمانی در حوزه بسیج شهید تندگویان

نقاهتگاه پس از ترخیص بیماران مبتلا به کرونا در سالن سردار شهید سلیمانی حوزه بسیج شهید تندگویان افتتاح شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ، امروز ١٣ فروردین ٩٩ نقاهتگاه سردار شهید سلیمانی در حوزه بسیج شهید تندگویان با حضور دکتر دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ، مهندس محمدی رئیس شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، سردار شاهوار پور فرمانده سپاه استان خوزستان و دکتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی  جندی شاپور به بهره برداری رسید.

 

دکتر بهرام دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در این زمینه گفت: این نقاهتگاه به همت همکاران ما در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، حوزه بسیج شهید تندگویان ، بسیج جامعه پزشکی و بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز به بهره برداری رسید.

 

وی افزود : این نقاهتگاه با ظرفیت ١٠٠ تخت در سالن ورزشی سردار شهید سلیمانی در حوزه بسیج شهید تندگویان آغاز به کار کرد.

 

دکتر دهقان یادآور شد: این نقاهتگاه برای بیماران کرونایی که پس از ترخیص از بیمارستان های معین به هر علت امکان قرنطینه در منزل را ندارند آماده شده است.

 

وی همچنین در خصوص اقدامات بهداشت و درمان در راه اندازی این نقاهتگاه گفت : بهداشت و درمان اهواز با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی ،  تجهیزات پزشکی و دارو را برای این نقاهتگاه فراهم کرده و ٣ پزشک و ٣ پرستار از مجموعه بهداشت و درمان اهواز آماده خدمات رسانی به مردم اهواز هستند.

 

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در خصوص اقدامات انجام شده در بهداشت و درمان اهواز در بحران کرونا گفت : با پیگیری های انجام شده در سازمان بهداشت و درمان تعداد ٢٠ دستگاه ونتیلاتور در اختیار دانشگاه جندی شاپور اهواز قرار گرفته است.

 

وی همچنین در زمینه بحران فعلی کرونا ویروس افزود : اصل اول در این بحران بیماریابی و شناسایی بیماران و جداسازی آنهاست و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت نیز در راستای اقدامات وزارت بهداشت و درمان سامانه خود اظهاری غربالگری ، پایش و پیگیری بیماری کووید ١٩ را با عنوان  www.nocorona.ir راه اندازی نمود.

 

وی تصریح کرد : تمرکز اصلی این سامانه در حوزه پیشگیری است و هدف آن بیماریابی و پیشگیری از حضور غیر ضروری افراد در محیط های درمانی است.

 

دکتر دهقان إظهار کرد : افرادی که از طریق این سامانه رصد می شوند و پس از تماس مراقبین سلامت کاندید قرنطینه خانگی می شوند ، در صورتی که امکان قرنطینه در منزل را نداشته باشند میتوانند از نقاهتگاه سردار شهید سلیمانی استفاده نمایند و تا زمان رفع کامل علائم در این مکان حضور داشته باشند.

 

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز گفت : از مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و همه ی همکارانم در ستاد سازمان بهداشت و درمان و بویژه از پرسنل بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در بیمارستان نفت ، درمانگاه های سلامت خانواده ، درمانگاههای صنعتی و مراکز سلامت کار که خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند تشکر میکنم. 
وی در پایان گفت : امیدواریم این نقاهتگاه هیچگاه مورد استفاده قرار نگیرد.

 

در آیین افتتاحیه نقاهتگاه سردار شهید سلیمانی مهندس محمدی ، سردار شاهوارپور و دکتر ابول نژادیان نیز به ایراد سخنانی در زمینه نحوه مدیریت بحران کرونا ویروس پرداختند.

 

دکتر ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با بیان اینکه تاکنون ٣٠ درصد از تخت های بیمارستانی استان خوزستان به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است گفت : اختصاص بیمارستان های معین برای بستری بیماران مبتلا به کرونا ، تامین تجهیزات ویژه برای این مراکز و آموزش مردم استان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس مجموعه اقداماتی ست که در راستای کنترل این بیماری انجام شده است.

وی همچنین از همکاری مجموعه وزارت نفت ، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، حوزه بسیج شهید تندگویان و بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز قدردانی کرد.

 

مهندس محمدی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز با اشاره به تجهیز این نقاهتگاه با همکاری HSE ، عملیات غیر صنعتی ، حوزه بسیج شهید تندگویان و بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز گفت : این نقاهتگاه در فضایی قریب به ٥ هزار متر و با تجهیزات درمانی و بهداشتی و با حضور کادر پزشکی و پرستاری افتتاح شده و قبل از تجهیز همه ی بخش های آن ضدعفونی و گندزدایی شده است.

 

سردار شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان نیز با بیان اینکه بیماری کرونا یک جنگ تمام عیار است گفت : مقابله با این بیماری هماهنگی و همکاری همه ی سازمانها و ارگانها و نهادها را می طلبد تا بتوانیم به سلامت از این بحران عبور کنیم.

 

نقاهتگاه١٠
نقاهتگاه٦
نقاهتگاه٩
نقاهتگاه٨
نقاهتگاه٧
نقاهتگاه٥
نقاهتگاه٤

نقاهتگاه١١
نقاهتگاه٢
نقاهتگاه١

۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۲۴
روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز |
تعداد بازدید : ۲۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما از طریق سامانه پیامکی:

ارسال نقطه نظرات به شماره پیامکی 50005839